Wykładowcy Olala Joga&Pilates School
Olga Kuriata
Choć studia ukończyłam jako magister ekonomii, to jednak moja życiowa pasja stała się sposobem na życie. Od 4 roku życia tańczyłam. Kiedy skończyłam 15 lat zaczęłam sama prowadzić zajęcia u mojej mamy w studio tańca. Od tamtej pory zaczęłam zarabiać na siebie ucząc ruchu innych. W 2001 roku buty taneczne zamieniłam na sportowe i zdałam kurs na instruktora rekreacji ruchowej. Pewnego dnia trafiłam na jogę i postanowiłam zdjąć buty sportowe i ćwiczyć na boso :-)
Jestem dyplomowanym nauczycielem jogi posiadającym międzynarodowy dyplom Yoga Alliance E-Ryt 500, YACEP. Autorką dwóch podręczników uczących sekwencjonowania Vinyasy i Yin Jogi.
Moja firma Olala Yoga&Pilates to już nie tylko studio jogi ale też szkoła dla instruktorów, kanał na YouTube i wydawnictwo.
Adrianna Suska
Fizjoterapeutka, nauczycielka jogi, E-RYT 500
Ponad 20 lat zajmuję się pracą z ciałem w gabinecie fizjoterapii oraz na macie. Szczególnie interesuję się wpływem emocji na ciało fizyczne. W 2007 roku zostałam instruktorem fitness i trenerem personalnym. Od tego czasu regularnie prowadziłam zajęcia z osobami po udarach mózgu, chorobą Parkinsona, osobami z problemami emocjonalnymi. W 2013 roku zostałam instruktorem Aerial Jogi. W 2015 roku ukończyłam kurs nauczycielski Ashtanga Yoga Ryt 200. A w 2017 Ashtanga Yoga Ryt 300. Od kilku lat prowadzę szkolenia dla nauczycieli jogi z anatomii oraz praktyki Ashtangi w całej Polsce. Uczę w jaki sposób pogodzić ciało i umysł w asanach, tak aby wynieść jak największą korzyść.
Tadeusz Ławiński
Kocham święty spokój i wszystko, co się z nim wiąże. Lubię doświadczać życie świadomie. Lubię czuć żywe ciało, wysoką wibrację w sercu i spokój w głowie. Lubię twardo stąpać po Ziemi a głowę trzymać w chmurach. Lubię czerpać Wiedzę ze starych źródeł. A czytać pomiędzy wierszami. Najbardziej ciekawi mnie to, co nieznane. A nade wszystko kocham Wolność. Kocham ją i rozumiem. Dlatego właśnie Joga.
Moją podstawową praktyką jest Asztanga. Przeżywałem z nią upadki i wzloty. Bywały okresy intensywnej zażyłości i totalnej separacji. Na szczęście była ze mną tam, gdzie trzeba było podnieść mnie z kolan. I zawsze pomagała. Zaczęło się od zajęć u Moniki i Bartka Bobkowskich, potem kurs nauczycielski u Manju Joisa i samodzielne prowadzenie zajęć. A to była nauka największa. W międzyczasie życie zetknęło mnie z innymi systemami Jogi, które wywarły duży wpływ na moją praktykę i zrozumienie tematu. Pojawiła się Joga Tybetańska Tsa Lung z ramienia Yundrung Bon, Joga Kundalini, prześlizgnęła się nawet Bhakti. Dzięki temu moja Joga wyszła poza ciało i weszła w inne przestrzenie życia. To pomogło. Psychicznie i fizycznie. Pomogli też ludzie, których spotkałem po drodze. Dużo zmieniło się od czasu, kiedy poznałem Adę Suskę i Olgę Kuriatę. Wdzięczność! Dzięki Nim zauważyłem swoje błędy, wyciągnąłem z nich wnioski i dokonałem zmian. Taka droga.
Dorota Rożko
Dorota jest certyfikowanym nauczycielem E-RYT 500, YACEP i FCR.
W poszukiwaniu inspiracji i nowych doświadczeń podróżuje od 2006 – mieszkała, studiowała i pracowała w Irlandii, Australii, Indiach, Arabii Saudyjskiej, na Bermudach, w Singapurze, a od niedawna mieszka w Hiszpanii. W czasie 2-letniego pobytu w Indiach studiowała podstawy ajurwedy. Jest miłośniczką ruchu w różnych odsłonach… joga, Crossfit, taniec, pilates, kickboxing. Niemniej to praktyka jogi i różnych jej stylów towarzyszy jej niezmiennie od lat.
W ciągu ponad 16 letniego doświadczenia w pracy nauczycielskiej spotkała się z wieloma dysfunkcjami, które utrudniały podopiecznym życie codzienne i praktykę. Szukając rozwiązania jak pomóc uczniom trafiła na szkolenia Anatomy Trains i FRC.
W praktyce własnej i w pracy ze swymi uczniami podkreśla aspekt aktywnego zakresu ruchu tak, aby praktyka była bezpieczna i bezbolesna. Mobilność, elastyczność i stabilność, które mogą pomóc w zachowaniu zdrowego ciała bez względu na wiek są ważną częścią jej praktyki.
Magdalena Bruzdewicz
Na pierwsze zajęcia jogi trafiłam będąc jeszcze na studiach inżynierskich. Okazało się, że joga na każdym kroku otwiera mi oczy na to, jak funkcjonuje świat, na ludzi którzy mnie otaczają i na mnie samą. To była miłość od pierwszego wejrzenia!
Gdy moja pierwsza nauczycielka postanowiła zakończyć swoją wieloletnią karierę, zauważyła we mnie potencjał i wyznaczyła na swoją następczynię. Przez następny rok rozwijałam skrzydła pod jej pilnym okiem. Po pierwszych poprowadzonych samodzielnie zajęciach poczułam, że właśnie w tym momencie joga stała się czymś więcej niż tylko pasją. Niedługo później trafiłam do szkoły Olala Yoga & Pilates, gdzie ukończyłam kurs sekwencjonowania, RYT 200 z Ashtangi, Vinyasy i Yin jogi i oraz kurs Joga&Pilates na chustach. Rozpoczęłam również kurs RYT 300.
Od dzieciństwa interesowałam się śpiewem i recytacją, dlatego dużą uwagę przykładam do oddechu i emisji głosu. Uważam, że to w jaki sposób i z jaką intencją przekazujemy naszą wiedzę jest równie istotne, jak same informacje, które chcemy przekazać.
Na co dzień prowadzę zajęcia głównie w Rewalu i Kołobrzegu.
Joanna Staszewska
Od 16 lat jestem w praktyce własnej, a od 10 lat pracuję jako nauczyciel. Od 5 lat prowadzę też szkolenia i warsztaty. Posiadam własne studio Yoga Academy. Ukończyłam kilka stopni nauczycielskich, wciąż się dokształcam na wszelkiego rodzaju warsztatach z jogi, ale nie tylko z jogi. Czerpię z różnych form ruchu i pracy z ciałem, z oddechem, ale też z umysłem. Jestem nauczycielem, ale i wciąż uczniem. Posiadam Ryt 500, ale już szukam kolejnych doświadczeń i wiedzy :)
Joga jest dla mnie narzędziem pracy nad sobą i wciąż jestem zafascynowana, jak wiele praktyka jogi może pokazać nam o nas samych. Moją miłością jest Vinyasa – flow i płynny ruch połączony z oddechem jest widoczny w każdej mojej lekcji. Lubię budować siłę w praktyce, ale dla równowagi praktykuję Yin, w końcu joga to sztuka balansu :)
Aga Świerczek
Joga to dla mnie droga…. „Do bycia sobą ,w zgodzie ze sobą”.
Droga bez końca, droga podczas, której mogę cały czas się rozwijać.
Uważności, siły i elastyczności, spokoju i wsłuchania się w siebie – na macie i poza nią – tego uczę.
Medytacja w ruchu, siła i spokój za to kocham Ashtangę i Krije.
Chcę, aby kobiety miały tą – swoją przestrzeń – tylko dla siebie, na macie, z dobrą energią, aby wsłuchały się w siebie i poczuły się dobrze w swoim ciele, ze swoimi emocjami, aby znalazły prawdę o sobie i mogły czuć się swobodnie w życiu.
Ukończyłam kurs Yoga Alliance RYT 200 Multi Style w Szczecinie u Olgi Kuriaty i Adrianny Suskiej w Olala Yoga&Pilates, obecnie jestem w trakcie kursu Yoga Alliance RYT 300. Cały czas dokształcam się na kursach dla nauczycieli jogi, i z radością tą nową wiedzę stosuje na zajęciach.
Przygotowując zajęcia czerpię inspiracje z różnych stylów jogi. Bardzo lubię jogę powięziową, elementy mobility, Krije czy elementy z jogi Yin, ale nigdy nie tracę z oczu celu – tematu lekcji.Zajęcia, które prowadzę to: wstęp do Ashtangi, Vinyasa dynamiczna, Vinyasa łagodna.
Mania the yogi
Cześć, jestem Mania, prowadzę zajęcia różnych form vinyasy i ashtangę. Uwielbiam się uczyć, dlatego ukończyłam już kilka kursów i szkoleń specjalistycznych w zakresie jogi.
Z dziką przyjemnością poznaję filozofię i etykę jogi i buddyzmu, żyję zgodnie z nimi.
Mieszkam obecnie w Chorwacji i stąd prowadzę zajęcia online i stacjonarne po polsku angielsku i chorwacku. Rozwijam własną platformę nauki jogi i skupiam się na podnoszeniu kompetencji instruktorskich i poziomu własnej praktyki. Najbardziej lubię tworzyć kreatywne i mądre vinyasy, dzięki którym uczniowie z przyjemnością podejmują nowe wyzwania. Znajdziesz mnie na IG i FB jako @maniatheyogi – zapraszam do obserwowania tam moich przygód jogowych i czerpania inspiracji :)
Weronika Radzimowska – Mejer
Nauczycielka jogi i instruktorka fitness, szkoleniowiec ProFi Fitness School. Właścicielka kameralnego studia Sąsiedzka Joga w Suchym Lesie. Mama
Uwielbia pracę z ludźmi, a zajęcia grupowe na codzień wypełniają ją dobrą energią i nieustannie budzą potrzebę rozwoju. Ulubiona forma jogi to vinyasa, ponieważ uważa, że nie ma nic przyjemniejszego niż budowanie logicznych sekwencji, w których asany nawzajem się uzupełniają, nie ma przypadków, a ciało naturalnie płynie w rytm oddechu.
Na sali fitness lubi choreograficzne zajęcia wzmacniające, dba o właściwą technikę wykonywanych ćwiczeń. Uważa, że zrozumienie ciała i jego potrzeb jest kluczem do efektywnego ruchu, który przynosi poprawę samopoczucia fizycznego i psychicznego.
Wyznaje zasadę złotego środka dlatego szuka równowagi zajmując się nurtem body&mind oraz formami wzmacniającymi i spalającymi.
Ukończyła szkolenia Vinyasa Ashtanga Yoga 200h wg międzynarodowych standardów Yoga Alliance u Basi Lipskiej-Lersen i Mateusza Dekera oraz Joga dla kobiet w ciąży i Mama Baby Yoga 50h
Posiada certyfikaty Elite Les Mills BODYBALANCE oraz Les Mills Barre instructor.
PFS Pilates lelvel 1, PFS Fit Ball, PFS Trening kobiet w ciąży i po porodzie, PFS Choreografia w zajęciach zdrowy kręgosłup, Zdrowy Kręgosłup, Stretching z analizą narządu ruchu.
Dwukrotnie występowała na scenie podczas Les Mills Superday w Polsce z programami BODYBALANCE oraz LM Barre. Ukończyła maraton i kilka półmaratonów.
Katarzyna Mućko
Jestem pedagożką, psychoterapeutą, nauczycielką. Pracę rozpoczęłam jako wolontariusz w Socjoterapeutycznej Świetlicy Środowiskowej. Zdobywałam tam doświadczenie jako wychowawczyni i pedagogżka w nurcie pedagogiki św. Jana Bosko oraz jego systemu prewencyjnego. W jego filozofii odpowiada mi podejście do młodego człowieka, spojrzenie na relację dorosłych z młodymi oraz odrzucenie kar.
Po zakończonych studiach pedagogicznych na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego rozpoczęłam naukę w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. W lipcu 2011 roku otrzymałam dyplomu kończenia czteroletniego szkolenia całościowego w zakresie systemowej psychoterapii rodzin.
W pracy pedagożki, nauczycielki i wykładowczyni jest dla mnie ważne praktyczne podejście do trudności. Uczę pozytywnego nastawienia do sprawy oraz umiejętności komunikacji kładąc nacisk na zrozumienie zadań rozwojowych, które stoją przed każdym z nas – od najmłodszych do najstarszych.
Iza Kaczmarek
Z pasji do jogi i radości do dzielenia się nią, zostałam dyplomowanym nauczycielem jogi.
Ukończyłam kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga RYT 200 i Multi Style RYT 300 Yoga Alliance, kursy nauczycielskie Aerial Jogi oraz Yin Jogi. Ukończyłam studia podyplomowe na AWF Wrocław na kierunku „Psychosomatyczne Aspekty Jogi”.
Praktykuję od lat z wewnętrznej potrzeby, joga jest dla mnie sposobem życia. To niesamowicie fascynująca, niekończąca się podróż, niepowtarzalna dla każdego z Nas.
Uwielbiam dynamiczne formy jogi, ale lubię też zatrzymać się w miejscu i doświadczać Yin Yogi, dla zachowania równowagi fizycznej i emocjonalnej ale również dla zaakceptowania siebie takiej, jaką jestem, ze wszystkimi wadami i zaletami, możliwościami i ograniczeniami.
A oprócz jogi? Kocham góry, wędrówki nieznanymi ścieżkami, wiatr w żaglach i rowerowe wycieczki w nieznane, a zimą – narciarstwo biegowe bo ”…kiedy nie można dodać dni do swojego życia, trzeba dodać życia swoim dniom”.
A gdy szukasz przestrzeni dla umysłu, gdy szukasz przestrzeni dla ciała, gdy szukasz przestrzeni dla siebie, zapraszam na matę do studia jogi, do studia jogi PRZESTRZEŃ bo właśnie tam z radością dziele się nią.
Monika Wypych
Jestem absolwentką dwuletniej szkoły jogi w nurcie Iyengar, certyfikowanym nauczycielem Vinyasa Ashtanga Yoga (RYT200, Yoga Alliance) oraz nauczycielem Jogi Kundalini (RYT200, Yoga Alliance).
Obecnie jestem w trakcie mentoringu przygotowującego do certyfikacji Iyengar.
Od 14 lat praktykuje i doświadczam jogę.
Jestem trenerem personalnym – medycznym, dietetykiem z akredytacją American Council Exercise i instruktorem różnych form ruchu z 19- letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi.
Holistyczne podejście do zdrowia i sposobu życia, zaprowadziło mnie w kierunku szkoły ajurwedy u Dr Shivani i dzięki niej stałam się terapeutą ajurwedy oraz marma terapii.
Ukończyłam ACOC level 1 i 2 oraz Ayurvedic Marma Course level 1. Dodatkowo regularnie robię kursy doszkalające u dr Shivani oraz w Angni Ajurweda.
Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy PRANA.
Monika Rosińska
Nauczycielka jogi RYT200. Od wielu lat uczę dzieci jogi, ruchu i uważności na siebie i innych. Staram się zasiać w nich ziarenko radości i dawać moim uczniom uśmiech i piękne chwile podczas zajęć.
Ewa Maćkowiak
Jestem dyplomowanym nauczycielem jogi, po kursie nauczycielskim Ashtanga Vinyasa Yoga teacher RYT 200 i Multi Style Yoga Teacher RYT300.
Prowadzę swoje studio Jogi w Wolsztynie – Pestka. Lubię się dzielić wiedzą i dalej ją pogłębiać, dlatego często organizuje warsztaty ze specjalistami, warsztaty #selfcare, i wyjazdy z joga w tle, gdzie łącze różne aktywności fizyczne.
Na co dzień pomagam innym zmienić ich styl życia, aby poprawiła się jego jakość.
Poza tym lubię terapie zimnem, górskie wędrówki i dobre jedzenie.
Magda Janusz
Jestem dyplomowaną nauczycielką Jogi z dyplomem Yoga Alliance RYT 500.
Od lat realizuje w moim życiu maksymę „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Szukając balansu w życiu spełniam się w swoich życiowych rolach jako mama, żona i nauczyciel. Uwielbiam zajęcia, podczas których ciało podąża za muzyką. Od 11 lat prowadzę Zumbę. Na codzień pracuję z młodzieżą i to właśnie joga okazała się być narzędziem na dotarcie do nich.
Natalia Kiełbasa
Absolwentka kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu. Ukończyła szkolenia dotyczące fizjoterapii uroginekologicznej prowadzone przez polskich jak i zagranicznych specjalistów, członek Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG). Prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży, które poprzez wspierającą aktywność fizyczną świadomie przygotowują się do porodu. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje pracując głównie z pacjentami w leczeniu dysfunkcji zaburzeń uroginekologicznych takich jak: rozejście mięśnia prostego brzucha, terapia blizn po porodzie, nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych, bolesne miesiączkowanie, bolesne współżycie/dyspaurenia, dolegliwości w trakcie trwania ciąży, opieki okołoporodowej, przygotowanie do porodu.
Marta Witecka
Marta jest certyfikowaną nauczycielką vinyasy i yin jogi, pranayamy, oraz trenerką stania na rękach i acroyogi.
Praktykuje od 2010 roku, od 2014 prowadzi warsztaty i kursy w całej Europie. Współpracowała z marką adidas prowadząc warsztaty i pokazy AcroYogi. Wspomniały o niej „Shape”, „Twój Styl”, „Magazyn Joga”, „K-Mag”, „Olivia”, „Miasto Kobiet” i telewizja TVN.
Marta mieszka na stałe w Niemczech, w Halle (Saale), gdzie regularnie uczy jogi oraz prowadzi warsztaty dla lokalnej społeczności.
Iwona Witek
- Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Psychologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
- Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Socjologia doradztwo psychospołeczne na Uniwersytecie Szczecińskim.
- Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Pedagogika -Doradztwo Zawodowe na WSTP
- Absolwentka I stopnia Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie
- Szkolenie podstawowe i specjalizacyjne z mediacji i negocjacji z zakresu specjalności rodzinnych i sądowych.
- Liczne kursy i szkolenia z zakresu negocjacji i mediacji, umiejętności interpersonalnych, terapii skoncentrowanej na zachowaniu.
- Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo – behawioralnym, Warszawska Szkoła Psychoterapii Crescentia (rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPiB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). NFZ uznaje kwalifikacje psychoterapeutów i superwizorów PTTPB). I Stopień Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu.
- Psychoterapia poznawczo-behawioralna – skuteczne techniki pracy i interwencji.
- Dwie Edycje: Intensywnych treningów psychologicznych przygotowujący do pracy z grupą i klientem indywidualnym.
- Szkolenia – skuteczne motywowanie, strategie samodoskonalenia, umiejętności komunikacyjne i marketingowe, zarządzanie kryzysem, zarządzanie zespołem ludzkim. Szkolenie podstawowe i specjalistyczne z mediacji cywilnych i rodzinnych.
Magdalena Cichocka
RYT 200 Ashtanga, Vinyasa, Yin, TEFL English Teacher
Ukończyłam filologię angielską i od 20 lat pracuję z młodzieżą i dorosłymi ucząc języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne w ramach międzynarodowej współpracy szkół w Europie. Moje doświadczenie pedagogiczne bardzo pomaga mi w mojej pracy nauczyciela jogi, którym zostałam całkiem niedawno. Bez względu na to czy uczę języka angielskiego czy jogi – zawsze staram się tak pokierować lekcją by uczeń wychodził z niej z poczuciem, że zmierza we właściwym kierunku. Wtedy i ja czuję się spełniona. Joga pojawiła się nagle i pozwoliła mi odkryć swoje życie na nowo. Moją pasją są także góry. Dają mi wytchnienie i spokój. Swoją miłość do przyrody i ciekawość świata udało mi się zaszczepić w swoich dzieciach. To mój największy sukces.
Dorota Kalwajt
Jestem lekarzem medycyny, założycielką Akademii Kinezjologii, pasjonatką medycyny holistycznej i wpływu stresu i emocji na nasz dobrostan. A także jedyną instruktorką: wszystkich 4 stopni Dotyku dla zdrowia, oraz nowoczesnych nurtów: neurokinezjologii, psychoterapeutycznej kinezjologii i metody SIPS i GEMS w Polsce.
Od początku funkcjonowania mojej praktyki lekarskiej, do mojego gabinetu trafiali pacjenci z bólem fizycznym, z zaburzeniami w sferze psychoemocjonalnej, osoby bez siły, energii, chęci. Zauważyłam, że wszystkie te objawy i problemy mają jeden wspólny mianownik: szeroko pojęty STRES i stres emocjonalny. Jako lekarz przez lata szukałam odpowiednich narzędzi, dzięki którym będę mogła najskuteczniej pomóc swoim pacjentom i wesprzeć ich w drodze do odzyskania równowagi – nie tylko „na teraz”, ale także w dłuższej perspektywie czasu. Tym narzędziem, z niezliczoną ilością możliwości, okazała się właśnie kinezjologia.
Kinezjologia działa holistycznie i pozwala zdjąć stres zarówno w ciele, w świadomości jak i w podświadomości, zapewniając jednocześnie harmonię w każdej sferze naszego życia. Widząc niezwykłe efekty pracy z tą metodą, zapragnęłam, aby mógł poznać ją każdy i bez narzędzi, bez leków, bez skomplikowanych procedur, był w stanie pomóc sobie i swoim bliskim. Dlatego stworzyłam Akademię Kinezjologii, do której zapraszam na kursy, warsztaty i spotkania tematyczne, podczas których przekazuję wiedzę jak zachować zdrowie i przywrócić nasze naturalne możliwości do regeneracji i samozdrowienia. To genialne narzędzie rozwoju osobistego i sposób na wsparcie własnej rodziny. Jest to także profesjonalne i niezwykle skuteczne narzędzie wspierające prace terapeutów holistycznych, fizjoterapeutów, masażystów, dietetyków i wszystkich specjalistów wspomagających swoich pacjentów i klientów w powrocie do zdrowia.
Agnieszka Feherpataky
Inspiruję ludzi do wolności emocjonalnej i myślenia za siebie.
Z wykształcenia akademickiego Pedagog i Psychoterapeuta, z zamiłowania i praktycznego doświadczenia Dyplomowany Praktyk Brainspotting, Brain Healing Founder, Shamanic Reiki Master, Terapeuta Ajurwedy The Scientific Institute of Ayurveda, Nauczyciel Jogi i Medytacji Yoga Alliance <1000h, Wykładowca Filozofii Jogi i Psychologii Ajurwedy, Autor Cyklu warsztatów Odkryj Siebie.
Specjalizuję się w metodach pracy pozwalających przekroczyć poziomy świadomości oraz uwolnić emocje, programy i traumy z podświadomości w atmosferze akceptacji. Prowadzę terapie otartego serca. Pracuję z karmą, regresingiem i samouzdrawianiem. Ponad 25 letnia pasja odkrywania ludzkiego umysłu, oraz wieloletnie doświadczenie w uwalnianiu programów ofiary.
Wierzę, że jeśli jesteś w stanie zmienić swoje myśli, to znaczy, że jesteś w stanie zmienić swoje życie.
Adrianna Banio-Krajnik
dr n. kult. fiz. Adrianna Banio-Krajnik. Adiunkt w Instytucie Nauk o Kulturze Fizycznej, wykładowca akademicki na Wydziale Wychowania Fizycznego i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego. Profesor wizytujący w Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej w Grecji. Członek zespołu medycznego kwalifikującego tancerzy w Paryskim Konserwatorium Conservatoire National Supérieur de Musique et de danse de Paris. Związana z tańcem od ponad 30 lat. Przez 17 lat była wyczynową tancerką, a obecnie jest naukowcem specjalizującym się w bardzo wąskiej dziedzinie jaką jest medycyna tańca. Aktywny członek Międzynarodowej Rady Tańca c/o UNESCO oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Tańca i Nauki. Za swoją działalność naukową otrzymała nagrodę indywidualną Wybitnego Młodego Naukowca, nagrodę dla Najlepszego Naukowca Uniwersytetu Szczecińskiego oraz nagrodę Polskiego Komitetu Olimpijskiego, stypendium rządu francuskiego, staż naukowy w Nowym Jorku i Paryżu. Jej dorobek obejmuje 47 prac naukowych (w tym dwie oryginalne książki) oraz liczne prace popularnonaukowe, aktywny udział w 17 interdyscyplinarnych konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz 4 kongresach światowych w charakterze zaproszonego prelegenta na sesjach plenarnych. Swój warsztat naukowy kształtuje poprzez staże badawcze i projekty międzynarodowe w USA, Francji, Monako i Grecji.